Pielęgnacja

Państwa buty wykonane są z  najwyższej jakości wyselekcjonowanych gatunków skór naturalnych.  Aby cieszyć się długo naszymi produktami warto odpowiednio zadbać o materiał,  z którego  wykonaliśmy buty.

Skóra licowa

Skóra licową najpierw czyścimy, najlepiej przy pomocy wilgotnej szmatki ponieważ kurz i brud działają ściernie na skórę. Należy delikatnie zmoczyć czystą szmatkę lub gąbkę w mydlinach, wykręcić nadmiar wody i wycierać skórę do czysta starając się jej nie przemoczyć. Po wysuszeniu należy stosujemy pastę lub krem przystosowany do pielęgnacji obuwia. Nie należy używać past samopołyskowych, gdyż mogą zniszczyć lico skóry. Prawidłowa impregnacja chroni skórę przed wilgocią, plamami oraz solą.

Skóra tłoczona

Wierzchnią  warstwę czyścimy regularnie, najlepiej przy pomocy wilgotnej szmatki, ponieważ kurz i brud działają ściernie na skórę. Należy delikatnie zmoczyć czystą szmatkę lub gąbkę w mydlinach, wykręcić nadmiar wody i wycierać skórę do czysta nie namaczając jej. Po wysuszeniu należy zastosować pastę lub krem przystosowany do pielęgnacji obuwia. Nie należy używać past samopołyskowych, gdyż mogą zniszczyć lico skóry.

Skórę tłoczoną na lakierowanej skórze  czyścimy za pomocą miękkiej szmatki zwilżonej w letniej wodzie, mleku lub roztworze płatków mydlanych. Nie należy czyścic pastą lub kremem! Po wyschnięciu w temperaturze pokojowej skórę należy wypolerować miękką, suchą flanelą.

Skóra metalizowana

Skóra metalizowana wymaga innych zabiegów pielęgnacyjnych niż gładkie skóry licowe. W celach konserwacyjnych nie używa się zwykłych past czy kremów, ale odpowiednich impregnatów przeznaczonych do tego typu skóry. Aplikację każdego ze środków należy wykonać zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu.

Skóra lakierowana

Skórę lakierowaną  czyścimy za pomocą miękkiej szmatki zwilżonej w letniej wodzie, mleku lub roztworze płatków mydlanych. Nie należy czyścic pastą lub kremem! Po wyschnięciu w temperaturze pokojowej skórę należy wypolerować miękką, suchą flanelą. Nie należy stosować rozpuszczalników (np.  aceton). Produktów ze skóry lakierowanej nie należy użytkować w temperaturze poniżej -5C.

Zamsz

Skóra zamszowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji dla zachowania swoich właściwości użytkowych. Najpierw w celu oczyszczenia używamy suchej gąbki,  szczotki wykonanej z gumy lub z naturalnego włosia, w celu usunięcia brudu i jednocześnie wyszczotkowania sklejonych włókien skóry. Należy unikać przemoczenia skóry zamszowej.

W celu ożywienia koloru można nanieść specjalny środek koloryzujący do tego typu skór (pianka, aerozol).

W celach konserwacyjnych nie używamy zwykłych past czy kremów, ale odpowiednich impregnatów przeznaczonych specjalnie do tego typu skóry,. Należy jednak pamiętać, że nawet bezbarwny impregnat może nieco przyciemnić barwę, zwłąszcza jasnych skór.  

Nubuk

Skóra nubukowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji dla zachowania swoich właściwości użytkowych. Najpierw w celu oczyszczenia skóry używamy suchej gąbki, szczotki wykonanej z gumy lub  naturalnego włosia w celu usunięcia brudu i równoczesnego wyszczotkowania sklejonych włókien skóry. Należy unikać przemoczenia skóry.

W celu ożywienia koloru można nanieść specjalny środek koloryzujący do tego typu skór (pianka, aerozol).

W celach konserwacyjnych nie używa się zwykłych past czy kremów, ale odpowiednich impregnatów przeznaczonych specjalnie do tego typu skóry, należy jednak pamiętać, że nawet bezbarwny impregnat może przyciemnić barwę jasnych skór.  

Skórę tłoczoną na nubuku należy czyścimy mocno wyciśniętą zmoczoną tkaniną. Należy unikać przemoczenia skóry. Do pielęgnacji zaleca się użycie środków konserwujących w aerozolu, przeznaczonych do tego rodzaju skór.

Specjalistyczne kremy na bazie pszczelego wosku i lanoliny natłuszczają skórę, chroniąc ją przed działaniem czynników atmosferycznych. Naturalne składniki zawarte w kremach zapewniają bezpieczeństwo stosowania i pewność, że impregnat nie zaszkodzi butom. W przypadku modeli o jasnej kolorystyce,  produkty  te pozwalą  wydobyć ciepłe, miodowe odcienie. Powstały również linie przeznaczone do pielęgnacji obuwia w tonacjach głębokiego brązu, czerni czy granatu. Warstwa ochronna zapobiega przedostawaniu się wilgoci, nadając skórze elastyczność i wysoki połysk. Środki do czyszczenia obuwia cechuje także wszechstronne zastosowanie – sprawdzą się nie tylko w przypadku skór gładkich licowych, ale także pozwolą zabezpieczyć skóry o lakierowanej powierzchni i syntetycznym składzie, a także doskonale konserwują skóry zamszowe i nubukowe.